DuoKomp Księga Podatkowa 2013

Jest to program adresowany do osób prowadzących działalność gospodarczą bez rozróżnienia na jej profil. Przeznaczony jest przede wszystkim do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów w celu kontroli aktywów przepływających przez naszą firmę. Z jej pomocą użytkownik jest w stanie wykonać szereg niezbędnych operacji służących do obsługi własnej działalności.

Pierwsze kroki

Aby rozpocząć współpracę z programem DuoKomp Księga Podatkowa 2013 niezbędne będzie zarejestrowanie naszej firmy u producenta oprogramowania. Narzędzie pozwala prowadzić jedną lub kilka podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów przy jednokrotnej aktywacji programu. Dzięki temu jesteśmy w stanie prowadzić jednocześnie osobne księgi podatkowe dla każdego z naszych punktów, jeżeli posiadamy ich więcej jak jedną. Narzędzie oczywiście umożliwia prowadzenie księgowości dla wielu firm jednocześnie, ale użytkownik musi aktywować aplikację osobno dla każdej posiadanej działalności gospodarczej. Zawiera dodatkowo słowniki kontrahentów i szablonów wpisów do ksiegi przychodów i rozchodów, a także oferuje zintegrowane z księgą przychodów i rozchodów rozliczanie podatku VAT.

Dodatkowe funkcje oprogramowania

Używając programu DuoKomp Księga Podatkowa 2013 jesteśmy w stanie wystawiać dowody wewnętrzne oraz dodatkowo tworzyć rozmaite raporty pozwalające nam na analizę dochodów, strat czy też zaliczek na podatek dochodowy. Dzięki takiej kontroli jesteśmy w stanie zlokalizować najmniej opłacalne obszary naszej działalności i skutecznie realizować program naprawy tego obszaru bądź jego likwidację. Dodatkowo opisywany program posiada moduł VAT umożliwiający sporządzanie rejestrów sprzedaży oraz zakupów VAT, jak również wypełnianie i drukowanie deklaracji VAT-7(K). Kolejnym z udostępnionych przez programistów modułów jest możliwość bezproblemowego prowadzenia ewidencji wyposażenia w firmie zgodnie z ustalonymi przepisami o podatkowej księdze przychodów i rozchodów, a także ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, rozliczając przy tym amortyzację. Tutaj producent wziął oczywiście pod uwagę obowiązujące przepisy w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych.

Import danych do programu

Niezwykle ważnym aspektem ułatwiającym wygodną współpracę z DuoKomp Księga Podatkowa 2013 jest możliwość importu danych z programu Proste Faktury. Dodatkowo została udostępniona nam funkcjonalność umożliwiająca na zaimportowanie bądź też eksportowanie danych do lub z programu za pośrednictwem CSV.

Bezpieczeństwo przechowywanych danych

W celu zabezpieczenia przechowywanych danych została udostępniona dla użytkownika funkcjonalność pozwalająca na sporządzenie kopii bezpieczeństwa na zarówno zewnętrznym jak również wewnętrznym dysku twardym komputera bezpośrednio z narzędzia DuoKomp Księga Podatkowa 2013. Posiadamy również do wyboru możliwość przechowywania danych na serwerze internetowym korzystając z usługi Kopia zapasowa on-line.

Kompatybilność oraz wymagania systemowe

Program jest kompatybilny zarówno z systemem operacyjnym Microsoft Windows, jak również Linux czy też Mac OS. Jego dodatkowym atutem są niskie wymagania sprzętowe i szybka bezproblemowa instalacja. Dla osób pracujących mobilnie ogromną zaletą będzie możliwość uruchamiania aplikacji bezpośrednio z pamięci USB lub przenośnego dysku twardego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *