Jak kupić dobre biurko gamingowe?

2 komentarze

Jedną z głównych, współczesnych gałęzi rozrywki są gry komputerowe. Stanowią świetną odskocznię od trudów codziennego życia, relaks oraz nierzadko poprawę zdolności manualnych czy logicznych gracza.


Środowisko gracza

Komfortowym sposobem na granie w gry video jest zaopatrzenie się w wygodne fotele oraz właściwie dobrane biurka, np. regulowane biurka elektryczne. Takie wyposażenie sprawi, że kręgosłup gracza nie ucierpi przez długi czas spędzony przed monitorem. Standardem obecnych czasów jest przede wszystkim dbanie od zdrowie. Nowoczesne biurka dla graczy powinny być funkcjonalne i stanowić solidną podstawę pod budowę stanowiska gamingowego. Rynek gier komputerowych to jedna z najprężniej rozwijających się branż. Streamerzy, testerzy gier czy zawodowi gracze to tylko najbardziej znane zawody związane z długotrwałą pracą w pozycji siedzącej przed monitorami . Producenci biurek coraz lepiej rozumieją potrzeby tej grupy konsumentów i wychodząc im naprzeciw projektują asortyment spełniający najwyższe standardy ergonomiczności i wielofunkcyjności.

Elektryczne biurka gamingowe

Jednym z najnowocześniejszych typów stanowisk gamingowych są biurka elektryczne. Charakterystyczną cechą tego typu sprzętu jest możliwość elektrycznej regulacji wysokości blatu. Obsługa metalowego stelaża jest łatwa i intuicyjna, a rozwiązana jest zazwyczaj poprzez prosty panel sterujący montowany w biurku. Regulowanie wysokości stołu to niezwykle pomocna funkcja, dzięki niej aktualny użytkownik nie nabawi się bólu mięśni pleców w żadnej z sytuacji:
gdy z biurka gamingowego korzysta kilku użytkowników o różnej budowie ciała,
jeśli użytkownik musi wykonywać zadania nie tylko na siedząco, ale w równej mierze na stojąco.

Jak dobrać odpowiednie biurko?

Aby stać się właścicielem właściwie dobranego biurka, kupujący powinien zwrócić uwagę na kilka ważnych, a przede wszystkim indywidualnych aspektów dotyczących biurek elektrycznych:

– wymiary biurka, dostosowane do planowanego wykorzystania,

– materiały, z jakich zostało wykonane biurko (tworzywo sztuczne, zabezpieczone przed zarysowaniem drewno czy płyta MDF),

– dodatkowe wyposażenie (np. organizer na kable, uchwyt na słuchawki,

– podświetlenie LED),

– estetyka i design modelu.

Autor

  • Urodzony w Poznaniu. Fan piłki nożnej i siatkówki. W swojej pracy zawodowej zajmuje się badaniami nad właściwym prowadzeniem biznesu. Po godzinach pracy składa modele samolotów.

2 thoughts on “Jak kupić dobre biurko gamingowe?”

  1. Tomek pisze:

    Zamówiłem właśnie biurko elektryczne z dodatkowym wyposażeniem, nie lubię kiedy kable plączą się mi pod nogami i tak zwisają byle gdzie.

  2. Franek pisze:

    Zanim zdecydowałem się na kupno biurka długo czytałem i odwiedziłem wiele sklepów, aby wybrać najlepiej spełniające moje potrzeby.

Comments are closed.

Related Post