Leczenie kanałowe pod mikroskopem

0 Comments

Leczenie kanałowe to bardzo skuteczny zabieg stomatologiczny stosowany w celu uratowania zębów przed niepotrzebnymi bolesnymi ekstrakcjami spowodowanymi infekcją, często kończącymi się koniecznością założenia mostu zębowego. Jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na zachowanie naturalnych zębów przez dłuższy czas i zapewnienie, że można naturalnie żuć i gryźć ząb bez żadnych problemów. Przyjrzyjmy się dokładnie faktom, które sprawiają, że ta procedura dentystyczna jest znacząca.

  • Pomaga pozbyć się infekcji miazgi bez utraty naturalnego zęba na zawsze i eliminuje ból z jamy ustnej.
  • Pomaga poprawić estetykę zębów.
  • Jest to opłacalne (przy dobrej higienie jamy ustnej wyniki tego leczenia mogą trwać przez całe życie. Co więcej, jest to jednorazowe leczenie i jest objęte ubezpieczeniem medycznym)

Mikroskopy chirurgiczne, znane również jako lupy teleskopowe, poprawiają nasze widzenie podczas badań stomatologicznych i procedur, dzięki czemu możemy wykryć małe szczegóły zębów i jamy ustnej, które w przeciwnym razie mogłyby pozostać niezauważone, ostatecznie pomagając nam zapewnić odpowiednie leczenie.

Mikroskopy chirurgiczne są urządzeniami podobnymi do lornetek i są noszone jak okulary.

Choć mogą wyglądać zabawnie, pozwalają naszemu dentyście utrzymać wygodną pozycję podczas leczenia i poświęcić więcej uwagi potrzebom zdrowia jamy ustnej. Mikroskopy powiększają i oświetlają usta , dzięki czemu możemy wyraźnie zobaczyć drobne szczegóły Twojego uśmiechu i wskazać dokładną lokalizację wszelkich problemów stomatologicznych. Zalety mikroskopów chirurgicznych obejmują:

  • Dokładniejsza diagnoza
  • Wcześniejsze i mniej inwazyjne leczenie
  • Zminimalizowany rozmiar miejsca operacji
  • Większy komfort podczas zabiegu
  • Skrócony czas gojenia po leczeniu

W wielu przypadkach, gdy występuje poważna utrata szkliwa i zębiny, a komora miazgi znajduje się bardzo blisko powierzchni zgryzu, podczas przywracania zęba może być konieczne wykonanie kanału korzeniowego, nawet jeśli nie jest on zainfekowany, aby uniknąć dalszych komplikacji w przyszłości. Nazywa się to celowym kanałem korzeniowym. Ogólnie rzecz biorąc, etapy kanałowe zajmują średnio trzy posiedzenia, ale w kilku przypadkach, w których jest mniej infekcji, można wygodnie przejść do pojedynczego siedzącego kanału korzeniowego z pełną procedurą kanałową zakończoną za jednym razem, ale nie jest to idealna porada terapeutyczna dla wszystkich przypadków. Ponieważ wybór takiego przypadku odgrywa bardzo ważną rolę, jeśli planuje się wybrać pojedynczy siedzący kanał korzeniowy.

Jeżeli leczenie kanałowe zawiodło, to ostatecznością okazuje się ekstrakcja, czyli usunięcie zęba. Jego brak można zniwelować przy pomocy mostu zębowego. Jednak nie wszyscy chwalą sobie to rozwiązanie, ze względu na konieczność szlifowania sąsiadujących z otworem zębów.

Dobry długoterminowy sukces zgłaszany jest w przypadkach z łagodnym do umiarkowanego okresem zakażenia osierdzia.

Autor

  • Urodzony w Poznaniu. Fan piłki nożnej i siatkówki. W swojej pracy zawodowej zajmuje się badaniami nad właściwym prowadzeniem biznesu. Po godzinach pracy składa modele samolotów.

Related Post