Listwy przypodłogowe – kilka istotnych wzmianek

2 komentarze

Wielu zastanawia się nad tym jakie listwy przypodłogowe do paneli wybrać, choć w tym przypadku zazwyczaj nie trzeba kombinować, bo wystarczy dobrać je pod kolor, czyli zamontować te, które kolorystycznie pasują do danych paneli.

Kluczowe znaczenie ma też sposób ich montażu, czyli w przypadku niektórych do ściany montuje się specjalne metalowe klipsy i to na kołki szybkiego montażu, a w te metalowe klipsy, po prostu wciska się daną listwę. Istnieją też listwy z tworzywa imitujące drewno, które w centralnej części mają długi pasek maskujący, w ich przypadku demontuje się jen pasek, a pod nim mają się ukryć łepki wkrętów lup kołków szybkiego montażu, czyli ta podłużna listwa pełni tylko rolę dekoracyjną.

Niektórzy stawiają też na rozwiązanie ciekawsze, czyli nie główkują zbyt wiele nad tym jakie listwy przypodłogowe wybrać, bo dla nich te najlepsze wykonuje stolarz na specjalne zamówienie i montuje na wybitnie trwały klej . Tego typu listwy są też zdecydowanie najdroższymi i raczej nie wybierają ich ludzie robiący co kilka lat remont podłogi.

Pewne część osób zastanawiających się nad tym jakie listwy przypodłogowe wybrać zastanawia się też nad tym jak będą wyglądać ich łączenia i jak to będzie wyglądać w narożnikach. Modele tych listw wykonane z tworzywa to też cała masa kształtek narożnych, łączących i tych kończących listwę. Kształtki tego rodzaju dobiera się po modelu i nie są one opcją wybitnie trwałą, bo wystarczy zawadzić je butem, by odpadła jedna z nich lub kilka. Właśnie s tej przyczyny niektórzy przykleją jedynie pasek winylu szeroki na jakieś osiem centymetrów.

Autor

  • Urodzony w Poznaniu. Fan piłki nożnej i siatkówki. W swojej pracy zawodowej zajmuje się badaniami nad właściwym prowadzeniem biznesu. Po godzinach pracy składa modele samolotów.

2 thoughts on “Listwy przypodłogowe – kilka istotnych wzmianek”

  1. Damian pisze:

    Najwięcej czasu przy wyborze listwy przypodłogowej zajęła mi jej grubość. Jaka będzie ładnie wyglądać i zamaskuje kable idące między podłogą a ścianą.

  2. Mateusz pisze:

    Kupno listew przypodłogowych i kształtek łączących do nich, wcale nie jest takie proste. Trzeba wiedzieć ile kształtek chcemy wewnętrznych a ile zewnętrznych, najlepiej sobie to spisać zanim ruszymy na zakupy.

Comments are closed.

Related Post