O czym należy pamiętać przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego?

2 komentarze

Kredyty gotówkowe, czyli takie, które w całości wypłacane są w gotówce, to popularna forma finansowania między innymi bieżących wydatków. Zazwyczaj zaciąga się je na kilka lat i wiąże się to z regularnym spłacaniem ich łącznie z odsetkami. O czym powinno się pamiętać przy podejmowaniu decyzji o wzięciu kredytu gotówkowego? Gdzie najlepiej to zrobić?

Bank czy firma pożyczkowa?

Kredyt gotówkowy to dobra opcja w momencie, kiedy potrzebujemy pieniędzy na sfinansowanie bieżących wydatków. Kiedy decyzja o jego zaciągnięciu jest już podjęta, przychodzi czas na zastanowienie się, gdzie najlepiej się udać, by dopełnić wszelkich formalności. Oferta banków i firm pożyczkowych jest bardzo szeroka i obszerna, dlatego wybór może stanowić wyzwanie, jednak z pomocą przychodzą internetowe porównywarki, które zestawiają wybrane opcje i w przejrzysty sposób pokazują ich wszelkie plusy i minusy.

Zasadnicza różnica w kwestii kredytów pomiędzy bankiem a firmą pożyczkową jest taka, że lista formalności jest znacznie krótsza w tym drugim miejscu, a ponadto często oferuje ono możliwość wzięcia kredytu na mniej niż rok – nawet 45 dni. Jeśli jednak zależy nam na długoterminowym spłacaniu, decyzja powinna paść na bank, ponieważ tylko one udzielają kredytów na tak długie terminy.

O czym należy pamiętać przy wyborze odpowiedniej oferty?

Lista rzeczy, które trzeba mieć na uwadze zarówno przy podejmowaniu decyzji o wzięciu kredytu jak i wyborze odpowiedniej oferty, jest dosyć obszerna. Działania muszą być jednak dokładnie przemyślane , by uniknąć wszelkich późniejszych niedogodności. O tym musisz pamiętać podczas zaciągania kredytu:

 • zastanów się, czy jest to konieczne – jeśli potrzebujesz pieniędzy na sfinansowanie czegoś, a nie masz innej opcji niż kredyt, zaciągnij go. Jeśli jednak istnieje inna możliwość pozyskania funduszy, dokładnie przemyśl swoją decyzję.
 • przeprowadź analizę finansową – rozważ swój domowy budżet i wydatki, by określić, na jakie raty jesteś sobie w stanie pozwolić.
 • sprawdź swoją zdolność kredytową – banki zawsze uwzględniają ten czynnik i na jego podstawie określają, czy udzielą klientowi kredytu, czy nie.
 • porównaj oferty różnych banków lub firm pożyczkowych – mogą się one od siebie różnić, dlatego wybierz taką, która najbardziej ci odpowiada.
 • sprawdź prawdziwe koszty całego kredytu – odsetki nie są jedynym “dodatkiem”, który dolicza się do kosztów całego kredytu. Istnieją też inne opłaty, które warto ze sobą podliczyć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Autor

 • Urodzony w Poznaniu. Fan piłki nożnej i siatkówki. W swojej pracy zawodowej zajmuje się badaniami nad właściwym prowadzeniem biznesu. Po godzinach pracy składa modele samolotów.

2 thoughts on “O czym należy pamiętać przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego?”

 1. Liwia pisze:

  Jestem właśnie przed wzięciem kredytu na zakup mieszkania i załatwiam wszystkie niezbędne formalności.

 2. Dorian pisze:

  Kończę właśnie spłacać kredyt mieszkaniowy, udało mi się ekstra zarobić grając na giełdzie. Dzięki tej gotowce spłacę szybciej kredyt.

Comments are closed.

Related Post