Siatka ochronna – boisko

2 komentarze

Siatka ochronna wokół boiska to bardzo komfortowe rozwiązanie, nie tylko dla właścicieli lub zarządców boisk czy też osób, które chcą aktywnie spędzać czas oddając się uprawianiu sportu ale również dla wszystkich tych, którzy mieszkają, pracują lub tylko przebywają w bezpośrednim sąsiedztwie boisk. Piłkołapy, z jednej strony pozwalają zaoszczędzić czas na bieganie po piłkę, a z drugiej chronią przed obijaniem i uszkadzaniem przez piłkę wszystkich ruchomości i nieruchomości znajdujących się w zasięgu umiejętności sportowców. Piłkołapy ochronne znajdują swoje zastosowanie nie tylko na zewnętrznych boiskach ale również na halach wewnątrz budynków.

 

Dostępne dziś rozwiązania są w stanie skutecznie zabezpieczyć praktycznie każde boisko dzięki bogatej ofercie dostosowanej do indywidualnych potrzeb. Odpowiednie zabezpieczenie można dobrać pod względem:

– gabarytów: wysokości i szerokości siatki,

– wytrzymałości,

– wielkości oczek siatki,

– materiału siatki,

– estetyki i koloru.

Piłkołap ochronny pozwala sportowcom na skupienie uwagi na grze bez obaw, że ich działania mogą spowodować uraz u osób postronnych lub uszkodzenie czyjegoś mienia. Dla osób ćwiczących pozwala na wyrażanie zarówno niehamowanej ekspresji siły fizycznej jak i ćwiczeniu nowych umiejętności bez obawy przed ciągłymi wyprawami w celu odnalezienia i przyniesienia piłki, co zawsze powoduje stratę czasu i dekoncentrację . Dzięki piłkołapowi osoby trenujące na boisku mogą bez zbędnych ograniczeń ćwiczyć nowe techniki, celność i siłę bez obawy przed konsekwencjami wybicia piłki poza boisko w sposób niekontrolowany.

Siatka ochronna nie tylko chroni piłkę przed opuszczeniem boiska, ale chroni również wszystkich i wszystko to co opuszczająca boisko piłka może napotkać na swojej drodze. W pierwszej kolejności należało by wymienić wiernych kibiców imprez sportowych, którzy bez stosowania skutecznej ochrony z pewnością narażenie byli by na bardzo duże ryzyko urazów.  Siatki skutecznie chronią również przypadkowych przechodniów i mienie znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie boiska, czyli np. auta, okna, elewacje budynków. Obecność siatki ochronnej redukuje poziom stresu u osób stale lub czasowo przebywających w okolicy boisk, który ma związek z obawą o ich bezpieczeństwo i bezpieczeństwo ich mienia.

Autor

  • Urodzony w Poznaniu. Fan piłki nożnej i siatkówki. W swojej pracy zawodowej zajmuje się badaniami nad właściwym prowadzeniem biznesu. Po godzinach pracy składa modele samolotów.

2 thoughts on “Siatka ochronna – boisko”

  1. Alicja pisze:

    Siatki ochronne montuje się również w salach zabaw, aby dzieci były bezpieczniejsze.

  2. Maja pisze:

    Boiska do gry w siatkówkę, też powinny być otoczone siatką ochronną, teraz posiadają ją tylko nieliczne w moim mieście.

Comments are closed.